به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری فارس، پس از برگزاری یک شوی لباس نامتعارف و دور از فرهنگ و ارزش‌های ایرانی اسلامی در مکانی واقع در کرج، یک تیم بازرسی به محل اعزام شده و پس از بررسی مشخص شد که این مکان در راستای فروش لباس‌های زنانه فعالیت بوده و در این جهت از روش‌های غیرمتعارف بهره برده است. 

 ادامه مطلب...
تاریخ: شنبه 8 شهريور 1393برچسب:بهائیت,شوی لباس,ضداسلامی,
ارسال توسط دلاور

در گوشه ای از شهر در یک دامپزشکی خانواده ای را می بینی که با اضطراب و ناراحتی منتظر هستند تا سگی را که (به گقته خودشان ) آن را بر فرزند ترجیح داده اند درمان کنند

در ایران اسلامی درکنار باورها و اعتقادات دینی مردمش که باعث نجات می شود، فرهنگ هایی دیده می شود که با این باورها فاصله عمیقی دارد. در این بین شبکه های ماهواره ای بیگانه تأثیر بسزایی دارند.

 

 

ادامه رو برو ............ادامه مطلب...
ارسال توسط دلاور

سربازها با خيالي آسوده در سالن غذاخوری نشسته اند و سحری ميخورند. يكي از آشپزها، از گروهبان ميپرسد: «از سرلشكر چه خبر؟ » گروهبان در حالي كه لبخند ميزند، ميگويد:« خيالتان راحت باشد، بعيد است تا عيدفطر مرخص بشود.»

ماه رمضان با تمام خیر و برکتش فرا رسیده است، اما شاید گرمی هوا و روزهای طولانی آن، کمی ماه رمضان امسال را سخت‌تر از سال‌های قبل کرده باشد. اما سالها پیش در این سرزمین جوانانی بودند که بسیار سخت تر از ما برای اجرای امر خدا قیام کردند و نه تنها بی هیچ شکایتی بلکه در اوج لذت در نمایش مباهات معشوق درخشیدند. مردانی که گرمی هوا و آتش گلوله دشمن و کمی غذا و... آنها را از اجرای فرمان الهی باز نمی داشت. با خاطراتشان همراه می شویم بدان امید که در لذت و خلوصشان شریکمان کنند:

 

برو ادامه مطلب خیلی جالبه بدو ...........ادامه مطلب...
ارسال توسط دلاور

علی صبحدل فرزند استاد مؤذن حاج حسین صبحدل گفت: در سفری که پدر به مکه داشتند مقامات عربستان سعودی با دادن پیشنهادهای مالی از پدر خواستند تا ایشان یک بار بدون شهادت بر ولایت امام علی(ع) اذان بگوید اما او هرگز قبول نکرد.

 علی صبحدل فرزند استاد مؤذن، حسین صبحدل در برنامه ضیافت ویژه برنامه لحظه‌های افطار شبکه قرآن و معارف سیما حاضر شد و در رابطه با پدرش گفت: پدر از کودکی ویژگی‌های اخلاقی تربیتی را به ما می‌آموختند، اراده ورزی در کارها، سحرخیزی و به اندازه خوردن و خوابیدن از جمله مواردی بود که ایشان به آن تأکید داشتند.ادامه مطلب...
ارسال توسط دلاور

صبح بود، یه اتوبوس آدم پیاده شدند جلوی خونه بهشتی. یه نگاهی و براندازی کردند و دوباره سوار شدند و رفتند. نگو دعوا شده بود، یکی گفته بود خونه بهشتی کاخه. یکی دیگه گفته بودند هشت طبقه است. راننده بهشتی‌شناس بود. همه رو آورده بود دم خونه گفته بود حالا ببینید و قضاوت کنید.

***

بنی‌صدر که فرار کرد زنش رو گرفتند. زنگ زد که زن بنی‌صدر تخلفی نکرده باید زود آزاد بشه. آزادش نکردند. گفت با اختیارات خودم آزادش می‌کنم. بهشتی می‌گفت: هر یک ثانیه که در زندان باشه گناهش گردن جمهوری اسلامیه.  

 

برو ادامه مطلب ....ادامه مطلب...
ارسال توسط دلاور

مدیر کارگروه تغذیه انجمن تحقیقات طب سنتی ایران نکته‌های آموزنده در مورد روزه داری و تغذیه مناسب در زمان افطار را تشریح کرد.

محمد احمدی مدیر کارگروه تغذیه انجمن تحقیقات طب سنتی ایران اظهار داشت: در زمان افطار طبق آداب اسلامی مستحب است که ابتدا نماز بخوانند و سپس افطار کنند، غیر از آن در صورتی است که ضعف بر فرد غلبه کرده باشد یا جمعی منتظر او باشند.
 
به گفته وی افطار باید با غذای پاک و عاری از شبهات آغاز شود و ...


ادامه مطلب...
ارسال توسط دلاور

اگر انسان زکات هر چیزی را به موقع بپردازد باعث آرامش روح و جسم انسان می‌شود. روزه گرفتن نیز علاوه بر اینکه باعث می‌شود زکات بدن پرداخته شود به سلامتی جسم نیز کمک زیادی می‌کند.

در دین اسلام هر چیزی زکاتی دارد و این را در کلام تمامی ائمه معصوم (ع) و قرآن می‌توان دید. به همین منظور به احادیثی چند در مورد زکات بدن اشاره می‌کنیم.ادامه مطلب...
ارسال توسط دلاور

این گزارش‌ تصویری شامل 177 تصویر می شود و در حالی که به طور متوسط به هر کشور 5 عکس اختصاص یافته، سهم ایران از این تصاویر 9 عکس است!

خبرگزاری ها و سایت‌های ورزشی جهان در طول مسابقات جام جهانی روزهای پرمشغله ای را سپری می کنند. پوشش کامل متن مسابقه تا حتی حاشیه های خارج از زمین بخشی از کار این رسانه‌هاست.

به گزارش گروه فرهنگی صراط، رویترز یکی از کامل‌ترین و پرحجم ترین گزارش های تصویری را از جام جهانی مخابره می کند. در این بین صفحه اطلاع رسانی یاهو و همچنین دیگر خبرگزاری ها هم از کوران این اطلاع رسانی جا نمانده اند. این رسانه ها با گزارش های تصویری مختلط که تصاویر برگزیده روز ورزشی-سیاسی-اقتصادی است به انعکاس حاشیه های غیرورزشی جام جهانی نیز می پردازند.ادامه مطلب...
ارسال توسط دلاور

خبرگزاری تسنیم: عبدالحمید قدیریان، پژوهشگر هنر، نقاش و طراح صحنه می‌گوید: در جامعه‌ای که ما امروز در آن زندگی می‌کنیم، آن‌قدر که درباره بلیط بخت‌آزمایی و قرعه‌کشی و اتکا به شانس تبلیغ می‌شود، درباره اتکا به خدا تبلیغ نمی‌شود.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، عبدالحمید قدیریان در جمع هنرمندان انقلاب چهره  شناخته شده‌ای است، پیش از آنکه هنرمند باشد، انسان دردمندی است که دغدغه‌های معنوی زیادی دارد، به هنر هم برای تجسم بخشیدن به همین دغدغه‌ها می‌پردازد. به همین دلیل بیشتر از آنکه به مباحث هنری بپردازد، علاقه دارد درباره بنیادهای الهی و معنوی فرهنگ و هنر سخن بگوید. 

دردهایش دردهای مشترک همه هنرمندانی است که دوران اصالت هنر در سالهای آغازین انقلاب را تجربه کرده‌اند. از سخنان او نوستالژیهای همه هنرمندان انقلاب و دفاع مقدس بروز می‌کند. هنر معنوی این طراح، نقاش و طراح صحنه در گذر این سالها، با تحمل دردهای ناشی از بی‌ارزش تلقی شدن بسیاری از ارزشها و بی‌معنا شدن بسیاری از آرمانها همچنان در مسیر ارزشهای دینی و انقلابی پیش می‌رود.آثار او امروز چنان صیقل خورده که آینه‌ای شده است برای خوانش مولفه‌هایی که دیگر کمتر مورد توجه هنرمندان امروز قرار می‌گیرد؛ ایده‌هایی که زمانی نه چندان دور، هنر همین دیار به اعتبار آنها استقلال داشت و ایستاده راه می‌رفت.ادامه مطلب...
ارسال توسط دلاور

خبرگزاری تسنیم: «همه سیزده سالگی‌ام» عنوان خاطرات مهدی طحانیان، کوچک‌ترین سرباز امام(ره) در اسارتگاه‌های عراق به‌قلم گلستان جعفریان منتشر می‌شود. انتشار این اثر را سوره مهر به‌عهده دارد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، «همه سیزده سالگی‌ام» عنوان خاطرات مهدی طحانیان از روزهای جنگ و اسارت است که به‌قلم گلستان جعفریان، نویسنده، نوشته و برای انتشار به سوره مهر تحویل داده شده است. این اثر دربردارنده خاطرات کوچک‌ترین سرباز امام(ره) در اسارتگاه‌های عراق است؛, روزهایی که مقاومت بسیاری از سربازان ایرانی، زندانبانان را به زانو درآورد.

به‌گفته نویسنده این کتاب، پرداختن به خاطرات طحانیان در قالب فعلی کتاب «همه سیزه سالگی‌ام» تلاشی است برای چگونگی و چرایی حضور دانش‌آموزان در جبهه‌های جنگ. جعفریان تلاش دارد تا خاطرات طحانیان را از زوایه جدیدی روایت کند.ادامه مطلب...
تاریخ: یک شنبه 8 تير 1393برچسب:خمینی,سرباز,شهید,کتاب,امام,بیصدا,توفان,
ارسال توسط دلاور
مهدی چمران گفت:حسن نصرالله از شهید چمران حکم فرمانده نظامی گرفت زیرا شهید چمران در هر جای دنیا یک سازمان تشکیل داد، ولی متاسفانه فلسطینی‌هایی همچون عرفات نجنگیدند و آخر سر هم عرفات در کمپ دیوید با خانم بگین به جای جنگ، رقصید.
 
 
به گزارش دلاور به نقل از فرهنگ نیوز ، مهدی چمران رئیس شورای عالی استانها در سی و سومین سالگرد شهادت دکتر مصطفی چمران و شهدای جنگهای نامنظم که پنج شنبه شب در یادمان شهید چمران در دهلاویه برگزار شد، با اشاره به شعار سال 93 اظهار داشت: یکی از نمونه‌های ارزنده و زیبایی که به خوبی می‌توانیم از مدیریت جهادی نشان دهیم، شهید دکتر چمران بود.
 
بیا ادامه ....


ادامه مطلب...
ارسال توسط دلاور

من نماینده ایران در برزیل نیستم و هیچ مسئولیت سنگینی هم روی دوش خودم حس نمی‌کنم. من نماینده خودم هستم و به عنوان یه عشق فوتبال و عشق سفر اومدم که از دیدن فوتبال و یه کشور جدید لذت ببرم.

به گزارش دلاور به نقل از فرهنگ نیوز ، دو تن از هنرمندان شبه روشنفکر که اتفاقاً نسبت خانوادگی هم با هم دارند، در دو ماجرای جداگانه به توهین نسبت به مردم پرداختند.

بهاره رهنما همسر پیمان قاسم‌خانی در واکنش به حاشیه‌های ایجاد شده پیرامون ازدواج مهناز افشار و واکنش‌های مجازی به آن، با حالتی از خود متشکر در صفحه فیسبوک خود نوشت: «اینکه همسر، فرزند کیست به ما چه؟ به شما چه؟ این خصوصی‌ترین تصمیم زندگی یک انسان است.

... بدو ادامه ...

 ادامه مطلب...
ارسال توسط دلاور

 

 

بر اساس اطلاعیه دبیرخانه طرح ضیافت اندیشه ثبت نام دوره غیرحضوری طرح ضیافت اندیشه فعالان فرهنگی سال 93 از ابتدای تیر ماه آغاز می‌شود. ادامه مطلب...
ارسال توسط دلاور

دبیر کمیته کتاب و کتابخوانی کنگره جهانی حضرت ابوالفضل العباس(ع) کاشان ـ آران و بیدگل از برگزاری مسابقه ملی کتابخوانی این کنگره از کتاب «تشنه‌تر از آب» خبر داد. 

محمدرضا قادری، امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در کاشان اظهار داشت: فرصت شرکت برای حضور علاقه‌مندان در این مسابقه تا روز 22 بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی است و مراکز فرهنگی برای تهیه کتاب می‌توانند به دبیرخانه کنگره جهانی حضرت ابوالفضل العباس(ع) کاشان ـ آران و بیدگل مراجعه کنند.ادامه مطلب...
ارسال توسط دلاور

 

به گزارش دلاور به نقل از فارس کتاب «سبک زندگی به روایت انقلاب اسلامی» می‏کوشد الگویی برای زندگی فردی و اجتماعی از آموزه‏های انقلاب اسلامی‌استخراج کند. در این کتاب به این پرسش که «آیا انقلاب اسلامی‌به عنوان یک تفکر جامع درباره شیوه و سبک زندگی دیدگاه خاصی دارد؟» پاسخ داده و با بررسی ضرورت این دیدگاه، مصادیق کاربردی آن نیز تبیین شود. ادامه مطلب...
تاریخ: شنبه 31 خرداد 1393برچسب:سبک زندگی,انقلاب,اسلامی,کتاب,بی صدا,توفان,
ارسال توسط دلاور

آیین معرفی و نقد کتاب «فقط غلام حسین باش»

بابایی: رهبر انقلاب در پیشانی جریان کتابخوانی قرار دارد/ حسام: خاطرات شفاهی تفقه می‌خواهد/ رفیعی: چاله‌میدانی‌ها نیز از این کتاب خوششان می‌آید

راوی کتاب «فقط غلام حسین باش» گفت: حقیقتا دست‌وپنجه حمید حسام درد نکند و اگر ایشان اجازه بدهد دستش را می‌بوسم. در آینده همه تیپ شخصیتی این کتاب را خواهد پسندید. حوزوی، دانشگاهی، چاله‌میدانی و غیره از این کتاب استقبال خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، آئین معرفی و نقد کتاب «فقط غلام حسین باش» با حضور جانباز حسین رفیعی، حمید حسام، گلعلی بابایی، سردار حین همدانی، امیر سرتیپ محمدحسن نامی، محمدعلی گودینی، محمد عزیزی، اکبر خلیلی، رحیم مخدومی، مهدی قزلی و جمعی از جانبازان و ایثارگران دفاع مقدس در نخلستان اوج برگزار شد.ادامه مطلب...
ارسال توسط دلاور

مدیر نمایشگاه مهدویت کاشان:

استقبال کاشانی‌ها از نمایشگاه مهدویت باورنکردنی است

مدیر نخستین نمایشگاه تخصصی مهدویت در کاشان، استقبال مردم این شهرستان را از این نمایشگاه باورنکردنی توصیف کرد.

...ادامه مطلب...
ارسال توسط دلاور

قرآن می‌فرماید: «إِنْ زَعَمْتُمْ أَنَّکُمْ أَوْلِیاءُ لِلَّهِ مِنْ دُونِ النَّاسِ فَتَمَنَّوُا الْمَوْت»(جمعه/6) پس هر کس فکر می‌کند آدم خوبی است باید ببیند چقدر برای مرگ آماده است.

 حجت‌الاسلام «محسن قرائتی» استاد تفسیر قرآن کریم که بیش از 32 سال است به تدریس معارف قرآن و اهل‌بیت(ع) می‌پردازد، سال گذشته در نظر‌سنجی مردمی به عنوان محبوب‌ترین چهره قرآنی انتخاب شد به همین جهت برگزیدن نام «معلم دوست ‌داشتنی» برای او دور از واقعیت نیست.

...ادامه مطلب...
ارسال توسط دلاور

در گفت‌وگو با فارس عنوان شد

موافقت خانواده شهید همت با کلیات فیلم‌نامه «ابراهیم در آتش»/ ۷ فرمانده دفاع مقدس شخصیت‌های اصلی فیلم‌ میرکریمی

مدیر تولید فیلم سینمایی «ابراهیم در آتش» ‌به کارگردانی سیدرضا میرکریمی از موافقت خانواده شهید همت با کلیات فیلمنامه و آغاز پیش‌تولید سبک کار از اواسط ماه مبارک رمضان خبر داد.

.......ادامه مطلب...
تاریخ: شنبه 24 خرداد 1393برچسب:دفاع مقدس,شهید,همت,فیلم,بی صدا,توفان,
ارسال توسط دلاور

آقا بیا که دلم بی‌قرار توست

شمعدانی‌ها در زیر شعله‌های آفتاب سوزان به انتظار تو نشسته‌اند، دل‌ها بیقرار و چشم‌ها منتظرند.

یک جمعه دیگر از راه رسید و نیامدی ثانیه‌ها دیگر توان راه رفتن ندارند، جاده‌ها در حسرت نیامدنت محو شده‌اند، شمعدانی‌ها در زیر شعله‌های آفتاب سوزان به انتظار تو نشسته‌اند، دل‌ها بیقرار و چشم‌ها منتظرند.

غروب جمعه از شدت شرم خودش را در ظلمت ...ادامه مطلب...
تاریخ: جمعه 23 خرداد 1393برچسب:ظهور,جمعه,آقا,امام زمان(عج),عاشق,بی صدا,توفان,
ارسال توسط دلاور

رئیس انجمن علمی مهدویت حوزه علمیه قم گفت: مهدویت به شیعه معنا و هویت می‌بخشد و با ولایت، نبوت و توحید ارتباط برقرار کرده و مسیر حرکت در آینده را مشخص می‌کند.

حجت‌الاسلام محمدتقی ربانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت ولی عصر(عج) اظهار کرد: اگر شیعه امروز می‌تواند خودش را در صف مقدم جبهه حق، یاوری الله و حاکمیت دین خدا قرار دهد، به دلیل مهدویت و اعتقاد به امام حی است.

وی خاطرنشان کرد:...ادامه مطلب...
تاریخ: جمعه 23 خرداد 1393برچسب:مهدویت,اسلام,دین,امام زمان,شیعه,
ارسال توسط دلاور

گزارشی از وضعیت بحرانی شبکه نمایش خانگی در حوزه انیمیشن

انیمیشن‌های شیطانی آمریکا در کمین کودکان ایرانی

به نظر می‌رسد اگر به این فضای آشفته شبکه نمایش خانگی چه در ساحت توزیع‌کنندگان و چه در ساحت مجوز دهندگان توجهی نشود در آینده‌ای نه چندان دور همین ظرفیت، تبدیل بهتهدیدی بزرگ در مسیر تربیتِ کودکانِ آینده‌سازِ فرهنگ این کشور می‌شود.

 

وقتی سینما خلق شد، شاید کمتر کسی فکر می‌کرد که روزی این جادو در قالبی کاملا انتزاعی، روایتگر صد در صدیِ تخیلات خالقان خود باشد. قالبی که نام انیمیشن را بر خود نهاد و مخاطب اولیه خود را کودکان انتخاب کرد. کودکانی که برای نخستین بار با انیمیشن به دنیای مدرن پای می‌گذارند. ...ادامه مطلب...
ارسال توسط دلاور

رهبر معظم انقلاب در دیدار اساتید، قاریان و حافظان مسابقات بین‌المللی قرآن کریم:

انس با قرآن عزت را برای امت اسلامی به ارمغان خواهد آورد/ بزرگ‌ترین گرفتاری امروز دنیای اسلام غفلت از خباثت دشمنان است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تاکید کردند: امروز سیاست دشمنان اسلام به راه انداختن جنگ‌های داخلیِ نیابتی و برادرکشی در جوامع اسلامی است اما متأسفانه برخی در امت اسلامی متوجه این سیاست شوم نیستند.

 ادامه مطلب...
تاریخ: چهار شنبه 14 خرداد 1393برچسب:مقام معظم رهبری,قرآن,اساتید,
ارسال توسط دلاور

انتشارات روایت فتح 100 خاطره از خاطرات همرزمان خانواده و آزاده سرافراز حاج علی‌اکبر ابوترابی را در رده یادگاران این انتشارات چاپ خواهد کرد.ادامه مطلب...
ارسال توسط دلاور

معمولا عکس‌های خصوصی تر حضرت امام خمینی (ره) به دست نشریات نمی‌افتد، اما این عکس پس از 30 سال توسط عکاس آن منتشر شد.ادامه مطلب...
تاریخ: چهار شنبه 14 خرداد 1393برچسب: امام ، خمینی ، عقد ، عکس,
ارسال توسط دلاور

"احمد کاظمی" به تاریخ دوم مرداد 1337 در نجف آباد متولد شد. وی، با شروع جنگ ایران و عراق، با یک گروه ۵۰ نفره در جبهه‌های آبادان حضور یافت و نبرد با متجاوزان را آغاز کرد. چندی بعد، این گروه ۵۰ نفره به یکی از یگان‌های قدرتمند سپاه یعنی "لشگر زرهی ۸ نجف اشرف" (یگان ویژه ی رزمندگان شهرستان نجف آباد) به فرماندهی "احمد کاظمی" تبدیل شد. وی در ‪ ۱۳۷۲ به عنوان فرمانده سپاه منطقه شمال غرب منصوب شد و به سال ‪ ۱۳۷۹سکان فرماندهی نیروی هوایی سپاه را به دست گرفت . ‪ ۵سال بعد، "احمد کاظمی" حکم فرماندهی نیروی زمینی سپاه را از مقام معظم رهبری دریافت کرد و سه ماه بعد، به هنگام ماموریتی نظامی، طی سانحه‌ای هوایی خلعت شهادت پوشید تصویری که پیش رو دارید، به سال 1359 شمسی در جبهه خوزستان به ثبت رسیده است. مقام معظم رهبری، در زمان برداشت این عکس، نماینده‌ امام در شورای عالی دفاع بود. در این نما، حضرت آقا، در جمع نیروهای تیپ ۸ نجف به فرماندهی برادر احمد کاظمی دیده می‌شوند.
تاریخ: شنبه 10 خرداد 1393برچسب:مقام معظم رهبری,آقا,شهید کاظمی,عکس آقا,
ارسال توسط دلاور

زنگ خطر تولید سریال فارسی در شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان

موج تازه تلاش شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان با ساخت سریال‌های دارای داستان و کاراکترهای نزدیک به فضای ایران آغاز شده و زنگ خطر را برای رسانه‌های داخلی و به طور خاص رسانه ملی برای تولید محتوای باکیفیت و متفاوت برای حفظ مخاطب داخلی به صدا درآورده است؛ اما آیا تلویزیون در این آوردگاه تازه دست بالا را خواهد داشت؟

 

 ادامه مطلب...
ارسال توسط دلاور

حجت‌الاسلام جعفری‌پور در گفت‌وگو با فارس:

روز طبیعت رنگ و بوی فاطمی داشته باشد/ جایگاه امر به معروف در دید و بازدید نوروزیخبرگزاری فارس: روز طبیعت رنگ و بوی فاطمی داشته باشد/ جایگاه امر به معروف در دید و بازدید نوروزی

مسئول پاسخگویی مرکز تخصصی نماز گفت: در دید و بازدید‌ها مواظب باشیم زبان‌مان به غیبت گشوده نشود؛ به گونه‌ای که در عمل مستحب دید و بازدید، خدایی ناکرده مرتکب گناه کبیره شویم!

....ادامه مطلب...
تاریخ: سه شنبه 12 فروردين 1393برچسب:,
ارسال توسط دلاور

در سال 1999 دنیا با بحران انرژی روبرو شد. مخازن نفتی به طور غیرقابل تصوری زودتر از آنچه پیش بینی می شد، به پایان رسیدند و جهان در حل این بحران با مشکلی جدی مواجه شد.
اکثر ذخایر نفتی صرف خرج موشک ها شده و دنیا به شدت در شوک قرار داشت. در همین بین نابغه ای اهل چک، دستگاهی اختراع کرد که به وسیله آن می توانست نفت را پالایش کند. جهان به این مسیح نوظهور که می توانست مشکل بحران انرژی را حل کند، امیدوار شده بود، غافل از اینکه بحران دیگری در راه بود.

......

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/1/14/Metal_Gear_2_Boxart.JPGادامه مطلب...
تاریخ: سه شنبه 12 فروردين 1393برچسب: بازی های رایانه ای مخرب , مقالات , ,
ارسال توسط دلاور

معلوم نیست چرا درخواست ورود بانوان به ورزشگاه‌ها که مخالفت علما با آن پیشتر اعلام شده است، بار دیگر در یک برنامه تلویزیونی پربیننده مطرح می‌شود؟

عادل فردوسی پور شب گذشته در برنامه نود درخواستی را به حالت کنایه از محمد رویانیان مطرح کرد که پیش از آن، اکثر علما و مراجع تقلید با آن مخالفت کرده بودند.

به گزارش گروه ورزشی صراط، در تماس تلفنی شب گذشته برنامه نود با مدیرعامل پرسپولیس، فردوسی پور با توجه به در پیش بودن بازی دوستانه ستارگان میلان و پرسپولیس در ورزشگاه آزادی، با لحنی کنایه آمیز از رویانیان خواست تا با توجه به نفوذی که دارد شرایطی را به وجود آورد که بانوان بتوانند در ورزشگاه‌ها حاضر شوند!

اگرچه پاسخ رویانیان – مطابق پیش بینی – منفی بود و او مقدمات ورود بانوان به ورزشگاه ها را مهیا ندانست اما واقعیت این است که بعید بود مجری برنامه نود انتظار پاسخ دیگری از رویانیان داشته باشد.

با این وجود مطرح کردن موضوعی توسط مجری برنامه نود، که سال ها قبل توسط بالاترین مقام اجرایی وقت کشور مطرح شده و حتی کار به نامه نگاری نیز کشیده شده بود و در نهایت با مخالفت بسیاری از علما از انجام آن صرف نظر شده بود، چه معنایی می تواند داشته باشد؟

تنها نتیجه درخواست فردوسی پور در این شرایط احتمالا می توانست مطرح شدن دوباره این بحث غیرضروری باشد و معلوم نیست چرا چنین درخواستی که مخالفت علما با آن پیشتر اعلام شده است، در یک برنامه تلویزیونی پربیننده مطرح می شود؟ 
ارسال توسط دلاور

مبلغی با بیان اینکه دوره محافظه‌کاری‌های ویران‌گرایانه در برابر کسانی که به بهانه دفاع از مذهب تفرقه‌افکنی می‌کنند، گفت: مجمع تقریب و دیگران در یک در جا زدن و در سرگرمی از تلاش‌های کم بازتاب و غیر برنامه‌ریزی شده و دل ‌خوش‌کنک به سر می‌برند.

خبرگزاری فارس: نباید در مقابل افرادی که به بهانه مذهب تفرقه‌افکنی می‌کنند محافظه‌کاری کرد
 

 

حجت‌الاسلام احمد مبلغی، رئیس مرکز اسلامی مجلس شورای اسلامی و رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی فارس درباره سخن اخیر مقام معظم رهبری درباره «تشیعی که از آمریکا و لندن تبلیغ شود» گفت: امت اسلامی دارای یک هویت اساسی تعریف شده در قرآن و در منابع دینی است و این هویت وقتی گفته می‌شود صرف یک ادعا و تلفظ نیست بلکه هویت یک حقیقتی است که در عالم خارج و بیرون تحقق پیدا می‌کند که دارای نتایج و آثاری است و خواه هویت ملی یا مذهبی یا دینی یا اسلامی باشد.ادامه مطلب...
ارسال توسط دلاور
 به نقل از پایگاه خبری العهد نوشت:
 

 

ساعت‌های روزه‌داری در جهان به خاطر اختلاف مناطق جغرافیایی از منطقه‌ای به منطقه دیگر فرق می‌کند. در این میان مسلمانان دانمارک با ۲۱ ساعت طولانی‌ترین و مسلمانان آرژانتین با ۹ ساعت کوتاه‌ترین ساعات روزه‌داری را سپری می‌کنند.

ساعت‌های روزه‌دارای در جهان به خاطر اختلاف مناطق جغرافیایی از منطقه‌ای به منطقه دیگر فرق می‌کند.

بر این اساس، مسلمانان کشورهای اروپایی طولانی‌ترین ساعات روزه‌داری را سپری می‌کنند و در این میان مسلمانان کشور دانمارک با 21 ساعت طولانی‌ترین و مسلمانان آرژانتین با 9 ساعت و نیم کوتاهترین ساعات روزه‌داری را در جهان سپری می‌کنند.

اما میانگین ساعات روزه‌داری در کشورهای مختلف منطقه خاورمیانه 14 تا 15 ساعت اعلام شده است که عربستان سعودی و یمن از جمله این کشورها هستند.

ساعت روزه‌داری در شمال آفریقا نیز مانند کشورهای لیبی و مغرب به 14 ساعت می‌رسد، در حالی‌که ساعات روزه‌داری در مصر به 16 ساعت و نیم می‌رسد.

اما در استرالیا مسلمانان این کشور 10 ساعت روزه می‌گیرند و در آفریقای جنوبی ساعات روزه‌داری به 10 ساعت و نیم می‌رسد.

 نکته قابل تامل این‌جاست که هرچه از نیم کره جنوبی به نیم کره شمالی حرکت می‌کنیم، بر تعداد ساعات روزه‌داری افزوده و هرچه از نیم کره شمالی به سمت نیم کره جنوبی حرکت می‌کنیم، ساعات روزه‌داری کاهش می‌یابد.  اما میانگین روزه‌داری در دیگر کشورهای جهان بین 14 تا 16 ساعت است و با وجود طولانی بودن ساعات روزه‌دارای در اکثر نقاط جهان با این حال مسلمانان بر ادای فرایض خود در این ماه مبارک تاکید دارند.
تاریخ: سه شنبه 25 تير 1392برچسب:,
ارسال توسط دلاور

رمضان، قرآن

دوستان سعی کنند در همه اوقات - به خصوص در ماه رمضان - تلاوت قرآن را از یاد نبرند. قرآن نباید از زندگی‌تان حذف شود. تلاوت قرآن را حتماً داشته باشید؛ هر چه ممکن است. تلاوت قرآن هم، با تأمل و تدبر اثر می‌بخشد. تلاوت عجله‌یی که همین طور انسان بخواند و برود و معانی را هم نفهمد یا درست نفهمد، مطلوب از تلاوت قرآن نیست؛ نه این که بی فایده باشد - بالأخره انسان همین که توجه دارد این کلام خداست، نفس این یک تعلق و یک رشته ارتباطی است و خود همین هم مغتنم است و نباید کسی را از این طور قرآن خواندن منع کرد. لیکن تلاوت قرآنی که مطلوب و مرغوب  مأمورٌبه است، نیست. تلاوت قرآنی مطلوب است که انسان با تدبر بخواند و کلمات الهی را بفهمد، که به نظر ما می‌شود فهمید. اگر انسان لغت عربی را بلد باشد و آن چه را هم که بلد نیست، به ترجمه مراجعه کند و در همان تدبر کند؛ دو بار، سه بار، پنج بار که بخواند، انسان فهم و انشراح ذهنی نسبت به مضمون آیه پیدا می‌کند که با بیان دیگری حاصل نمی‌شود؛ بیشتر با تدبر حاصل می‌شود؛ این را تجربه کنید. لذا انسان بار اول وقتی مثلاً ده آیه مرتبط به هم را می‌خواند، یک احساس و یک اشتباه دارد؛ بار دوم، پنجم، دهم که همین را با توجه می‌خواند، انتباه(توجه) دیگری دارد؛ یعنی انسان انشراح ذهن پیدا می‌کند. هر چه انسان بیشتر انس و غور پیدا کند، بیشتر می‌فهمد؛ و ما به این احتیاج داریم.

 

منبع:

بیانات مقام معظم رهبری در دیدار اعضای هیات دولت، 17/07/1384.
تاریخ: سه شنبه 18 تير 1392برچسب:,
ارسال توسط دلاور
علاّمه مجلسی در "زادالمعاد" در فصل آخر اعمال ماه رمضان، برای هر شب از ماه رمضان نمازی را بیان کرده که در مورد شب اول ماه رمضان علاوه بر ادعیه مربوط به رؤیت ماه، اعمال و نماز نیز وارد شده است.
 
 علاّمه مجلسی در "زادالمعاد" در فصل آخر اعمال ماه رمضان، برای هر شب از ماه رمضان نمازی را بیان کرده که در مورد شب اول ماه رمضان علاوه بر ادعیه مربوط به رؤیت ماه، اعمال و نماز نیز وارد شده است.علاّمه مجلسی در زادالمعاد در فصل آخر اعمال ماه رمضان، برای هر شب از ماه رمضان نمازی را بیان کرده که در مورد شب اول ماه رمضان می گوید؛ چهار رکعت نماز اقامه شود و در هر رکعت بعد از حمد 15 مرتبه توحید.


شب اول در آن چند عمل است؛ اوّل آنكه طلب هلال كند و بعضى استهلال این ماه را واجب دانسته اند. دوّم چون رؤیت هلال كرد اشاره به هلال نكند بلكه رو به قبله كند و دستها را به آسمان بلند كند و خطاب كند هلال را و بگوید: رَبّى وَرَبُّكَ اللّهُ رَبُّ الْعالَمینَ اَللّهُمَّ اَهِلَّهُ عَلَیْنا بِالاْمْنِ وَالاِْیمانِ وَالسَّلامَةِ وَالاِْسْلامِ وَالْمُسارَعَةِ اِلى ما تُحِبُّ وَتَرْضى اَللّهُمَّ بارِكَ لَنا فى شَهْرِنا هذا وَارْزُقْنا خَیْرَهُ وَعَوْنَهُ وَاصْرِفْ عَنّاضُرَّهُ وَشَرَّهُ وَبَلاَّئَهُ وَفِتْنَتَهُ
ادامه مطلب...
تاریخ: سه شنبه 18 تير 1392برچسب:اعمال شب و روز اول ماه رمضان,
ارسال توسط دلاور


یک اثری هست به نام "مهمان صخره ها" که خاطرات یک خلبان به نام محمد غلامحسینی را در زمان هشت سال دفاع مقدس روایت می کند.

گروه فرهنگی مشرق- یک عده می‌گویند سرانه مطالعه در کشور به طور میانگین و برای هر نفر 13 الی 17 دقیقه در روز است. عده دیگری این آمار را تکذیب می کنند و معتقدند این مقدار افزایش پیدا کرده و به یک ساعت رسیده! البته ما به سرانه مطالعه در کشور نگاهی نداریم و حرفمان فقط یک چیز است! "کتاب و کتابخوانی اوضاع خوبی ندارد."

با نگاهی به سیر نزولی فروش آثار ادبی به دلیل افزایش قیمت کاغذ و به خصوص کم اقبالی مردم در نمایشگاه کتاب امسال می تواند نتیجه گرفت که این فرهنگ کاغذی قدیمی و چندین ساله در مقابل رقبای جدیدش در حال مغلوب شدن است.


ادامه مطلب...
تاریخ: دو شنبه 17 تير 1392برچسب:سرهنگی , کتاب , مشرق , ایده , پیشنهاد,
ارسال توسط دلاور

 

عصر جمعه مراسمی تحت عنوان "آب بازی" در پارک ایران زمین واقع در عظیمیه کرج با حواشی بسیار برگزار شد.
صراط طی هفته گذشته با فراخوان های متعدد شبکه های اجتماعی در فضای مجازی خصوصا "فیس بوک"، مراسم آب بازی در پارک ایران زمین عظیمیه برگزار شد.

این مراسم که از ساعت 16 در شمال این پارک (ایران زمین) با حضور مختلط دختران و پسران جوان آغاز شد تا ساعت 19/30 ادامه یافت.

به گزارش کرج رسا، به گفته شاهدان محلی، این کارناوال 3 ساعته که در حضور مامورین انتظامی برگزار شد در نهایت با دستگیری حدود 50 نفر از شرکت کنندگان توسط ناجا به پایان رسید، که بعد از انتقال این افراد به کلانتری 14 رسالت واقع در سه راهی شهرک اوج، خانواده های دستگیر شدگان که در حدود 500 نفر بوده اند با تجمع در محل این کلانتری با سر دادن شعار های هنجارشکنانه خواستار آزادی بازداشت شدگان شدند که در نهایت این تجمع با مداخله ی نیروهای اداره آگاهی و یگان امداد نیروی انتظامی شهرستان کرج در ساعت 24 پایان یافت.ادامه مطلب...
تاریخ: یک شنبه 16 تير 1392برچسب:جشن , آب بازی , پارک , ایران , زمین , عظیمیه , عکس ,
ارسال توسط دلاور

 وقتی همراه اول ارزش ها را فدای پول می کند

بسیاری از ترانه های آهنگ های پیشواز، محتوای غیراخلاقی دارند. از جمله ترانه آهنگ «دختران کالیفرنیا» که توسط کیتی پری و اسنوپ داگ به طور مشترک خوانده شده، متنی سراسر غیراخلاقی و نامنطبق با فرهنگ ماست.
"گروه فرهنگی صراط" - آهنگ پیشواز یا آوای انتظار عنوان یکی از خدمات اپراتورهای تلفن همراه است که در سال های اخیر محبوبیت بیشتری هم میان مشترکان پیدا کرده است.
به گزارش گروه فرهنگی صراط، اپراتورهای تلفن همراه در مناسبت های ملی و مذهبی و نیز همزمان با رویدادهای فرهنگی، ورزشی و... آهنگ های پیشواز متناسب با آن رویداد را در اختیار مشترکان خود قرار می دهند و در ازای آن مبلغی را از حساب آنان کم می کنند.
بر این اساس، در سال های اخیر رقابت شدیدی نیز میان اپراتورها برای ارائه آهنگ های محبوب تر مردم پدید آمده است.

اما اخیرا یکی از این اپراتورها آهنگ های قابل تاملی را در دسترس مخاطبان خود قرار داده است.
همراه اول لیستی از دریافت کنندگان جایزه گرمی (مهم ترین جایزه موسیقی دنیای غرب)، را به عنوان آواهای انتظار در اختیار مشترکان خود قرار داده است که تناسبی با فرهنگ و روحیات جامعه ایرانی اسلامی ما ندارد.


ادامه مطلب...
ارسال توسط دلاور

 تیم دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در دوره اول مسابقات لیگ روبات انسان نما در مقابل تیم دانشگاه انگلستان به برتری دست یافت.

0

به گزارش اصفهان بیست ، به نقل از خبرنگار مهر، در دور اول مسابقات لیگ روبات انسان نما مسابقات جهانی ربوکاپ تیم ایران در حالی که اوایل بازی 1-0 از حریف عقب بود، با تغییر تاکتیک و اعمال تغییراتی در روند بازی، نتیجه را در نیمه نخست 1-1 به پایان رساند.در نیمه دوم تیم دانشگاهی انگلستان در برابر تیم MRL دانشگاه آزاد اسلامی قزوین بازی را با نتیجه 3-1 به تیم ایرانی واگذار کرد.
تاریخ: پنج شنبه 6 تير 1392برچسب:,
ارسال توسط دلاور

فیلم کمدی ‘چه روز زیبایی’ ساخته ی شرکت رسانه‌ای متعلق به ‘سیلویو برلوسکونی’، که مسلمانان را به تروریسم متهم می کند رکورد فروش را در سطح یک فیلم محلی به طرز بی‌سابقه‌ای شکسته است.

به گزارش خبرنگار دیپلماسی عمومی مشرق، شرکت رسانه‌ای “مدوسا ” متعلق به “سیلویو برلوسکونی”، فیلمی کمدی با موضوع توهین آمیز تروریسم اسلامی و با عنوان “چه روز زیبایی” را تولید کرده است که رکورد فروش را در سطح یک فیلم محلی به طرز بی‌سابقه‌ای شکسته است.. برلوسکونی از جمله چهار غول رسانه ای جهان محسوب می گردد که پا به میدان جنگ نرم علیه اسلام گذاشته است.
خبرگزاری آکی ایتالیا نوشت: این فیلم توانسته فقط در دو هفته اکران 42 میلیون دلار فروش کند. داستان فیلم درباره یک نگهبان امنیتی است که شیفته ی یک زن عرب می‌شود که این زن در حال طراحی بمب‌گذاری “میلان دومو” است.
این فیلم همچنین فیلم هولوکاست محور “روبرتو بنیگنی” که در سال 1997 ساخته شد و فیلم “زندگی زیباست” که سه بار برنده جایزه اسکار شده است و به مدت 13 سال عنوان پرفروش‌ترین فیلم محلی را در اختیار داشت، از میدان به در کرده است.
فیلم “چه روز خوبی” توسط شرکت “مدوسا” تولید شده و بودجه‌ای معادل 6.6 میلیون دلار برای آن هزینه شده است. “گیامپائولو لتا” مدیرعامل شرکت مدوسا گفت که این فیلم سینمایی ورای خوش‌بینانه‌ترین پیش بینی‌های شرکت عمل کرده است.
این فیلم توسط تیمی از نسبتا تازه‌واردها به سینما و “چیکو زالونه” کمدین مشهور تلویزیون، ساخته شده که در “مدیاست” ایفای نقش می‌کند. مدیاست یک شرکت رسانه‌ای متعلق به “سیلویو برلوسکونی” نخست وزیر ایتالیاست که صاحب شرکت مدوسافیلم نیز هست.
لتا گفت: موج جدیدی از کمدی‌ جدید و خوش ساخت ایتالیایی در راه است و این چیزی است که مدوسا در حال کار روی آن است.
ایتالیا از گذشته‌های دور به دلیل ژانر کمدی آن معروف بوده است که به دهه 1950 میلادی باز می‌گردد و شامل آثاری از اساتیدی شناخته شده مانند “دینو ریزی”، “پیترو جرمی”، “ماریو مونیچلی” و بسیاری دیگر است.
در حال حاضر ایتالیا در حال تجربه احیای دوباره در سینمای ایتالیایی است و چهار فیلم از 10 فیلم برتر سال 2010 فیلم‌های کمدی ایتالیایی محلی بودند.
سینما مهم ترین ابزار غرب برای ستیزه ی نرم علیه جهان اسلام است.
تاریخ: چهار شنبه 13 بهمن 1389برچسب:اسلام هراسي - جنگ نرم,
ارسال توسط دلاور
آخرین مطالب

صفحه قبل 1 2 3 4 صفحه بعد

آرشیو مطالب
پيوند هاي روزانه
امکانات جانبی

نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

خبرنامه وب سایت:

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 9
بازدید دیروز : 20
بازدید هفته : 29
بازدید ماه : 305
بازدید کل : 952459
تعداد مطالب : 120
تعداد نظرات : 1
تعداد آنلاین : 1