طی چند روز اخیر با شایعه سازی رسانه‌های بیگانه پیرامون عاملان جنایت اسیدپاشی در اصفهان کاربران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی ‏‏با انتشار و پرداختن به ابعاد مختلف این حادثه پروژه موج سواری رسانه‌های معاند را با شکست مواجه کردند.

 

گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس: همزمان با وقوع جنایت اسیدپاشی در اصفهان موج شایعات پیرامون علت و هدف ارتکاب عاملان این حادثه نیز به طور ‏سازماندهی شده از سوی رسانه‌های بیگانه در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به راه افتاد‎.‎

 

موجی که خیلی زود آرام گرفت و این پروژه جدید معاندان انقلاب اسلامی را با شکست مواجه کرد، شکستی که هر از ‏چندگاهی گریبانگیر آن دسته از معاندان اسلام و انقلاب اسلامی می‌شود که عطش دیده شدن دارند و هر از چند گاهی به ‏بهانه‌های مختلف ابراز وجود می‌کنند‎.‎

 ادامه مطلب...
ارسال توسط دلاور

سال 51 یعنی حدود سه سال پس از ازدواج مان، در سفری که برای افغانستان‏ رفتیم، در آن‌جا وقتی جمع بودیم، خطاب به‌دوستانش گفت: "همسر من اسم اصلی و کار مرا نمی‏داند." رو کرد به من و گفت: "اسم اصلی من سیدعلی اندرزگوست..."

 

بدو ادامه مطلب بدو ....ادامه مطلب...
ارسال توسط دلاور

سال 51 یعنی حدود سه سال پس از ازدواج مان، در سفری که برای افغانستان‏ رفتیم، در آن‌جا وقتی جمع بودیم، خطاب به‌دوستانش گفت: "همسر من اسم اصلی و کار مرا نمی‏داند." رو کرد به من و گفت: "اسم اصلی من سیدعلی اندرزگوست..."

 

بدو ادامه مطلب بدو ....ادامه مطلب...
ارسال توسط دلاور

صبح بود، یه اتوبوس آدم پیاده شدند جلوی خونه بهشتی. یه نگاهی و براندازی کردند و دوباره سوار شدند و رفتند. نگو دعوا شده بود، یکی گفته بود خونه بهشتی کاخه. یکی دیگه گفته بودند هشت طبقه است. راننده بهشتی‌شناس بود. همه رو آورده بود دم خونه گفته بود حالا ببینید و قضاوت کنید.

***

بنی‌صدر که فرار کرد زنش رو گرفتند. زنگ زد که زن بنی‌صدر تخلفی نکرده باید زود آزاد بشه. آزادش نکردند. گفت با اختیارات خودم آزادش می‌کنم. بهشتی می‌گفت: هر یک ثانیه که در زندان باشه گناهش گردن جمهوری اسلامیه.  

 

برو ادامه مطلب ....ادامه مطلب...
ارسال توسط دلاور

این گزارش‌ تصویری شامل 177 تصویر می شود و در حالی که به طور متوسط به هر کشور 5 عکس اختصاص یافته، سهم ایران از این تصاویر 9 عکس است!

خبرگزاری ها و سایت‌های ورزشی جهان در طول مسابقات جام جهانی روزهای پرمشغله ای را سپری می کنند. پوشش کامل متن مسابقه تا حتی حاشیه های خارج از زمین بخشی از کار این رسانه‌هاست.

به گزارش گروه فرهنگی صراط، رویترز یکی از کامل‌ترین و پرحجم ترین گزارش های تصویری را از جام جهانی مخابره می کند. در این بین صفحه اطلاع رسانی یاهو و همچنین دیگر خبرگزاری ها هم از کوران این اطلاع رسانی جا نمانده اند. این رسانه ها با گزارش های تصویری مختلط که تصاویر برگزیده روز ورزشی-سیاسی-اقتصادی است به انعکاس حاشیه های غیرورزشی جام جهانی نیز می پردازند.ادامه مطلب...
ارسال توسط دلاور

خبرگزاری تسنیم: عضو هیات نظارت بر عملکرد صدا و سیما با اشاره به تبلیغ غیرقانونی برخی محصولات در صداو سیما از جمله «تن‌تاک» گفت: تبلیغات محصولات خارجی مانند ال.جی و سامسونگ نیز در رسانه ملی خلاف قانون است.

به گزارش حوزه سلامت خبرگزاری تسنیم، سید رمضان شجاعی کیاسری عضو هیات نظارت بر عملکرد صدا و سیما،‌ با اشاره به اینکه تبلیغ محصولات خارجی در صدا و سیما خلاف قانون است،‌ اظهار داشت: متاسفانه امروزه شاهد تبلیغ محصولاتی همچون سامسونگ و ال.جی هستیم که انتظار می‌رفت با توجه به سال اقتصاد و فرهنگ، صداوسیما به سمت تبلیغ محصولات تولید داخل روی آورد.

شجاعی کیاسری درباره تبلیغات در صدا وسیما، افزود: به طور حتم انجام تبلیغات در صدا وسیما باید بر اساس استانداردی باشد که برای این سازمان تعریف شده است و بر اساس آن باید از دستگاه‌های مربوطه مجوز لازم را اخذ کنند تا در صدا و سیما تبلیغ شود.ادامه مطلب...
تاریخ: یک شنبه 8 تير 1393برچسب:تن تاک,استاندارد,بی صدا,توفان,
ارسال توسط دلاور

من نماینده ایران در برزیل نیستم و هیچ مسئولیت سنگینی هم روی دوش خودم حس نمی‌کنم. من نماینده خودم هستم و به عنوان یه عشق فوتبال و عشق سفر اومدم که از دیدن فوتبال و یه کشور جدید لذت ببرم.

به گزارش دلاور به نقل از فرهنگ نیوز ، دو تن از هنرمندان شبه روشنفکر که اتفاقاً نسبت خانوادگی هم با هم دارند، در دو ماجرای جداگانه به توهین نسبت به مردم پرداختند.

بهاره رهنما همسر پیمان قاسم‌خانی در واکنش به حاشیه‌های ایجاد شده پیرامون ازدواج مهناز افشار و واکنش‌های مجازی به آن، با حالتی از خود متشکر در صفحه فیسبوک خود نوشت: «اینکه همسر، فرزند کیست به ما چه؟ به شما چه؟ این خصوصی‌ترین تصمیم زندگی یک انسان است.

... بدو ادامه ...

 ادامه مطلب...
ارسال توسط دلاور

حسن روحانی، رییس‌ دولت یازدهم تصویری از خود در توئیتر منتشر کرده است که او را در حال تماشای مسابقه فوتبال ایران-نیجریه در جام جهانی ۲۰۱۴ نشان می‌دهد. همچنین یکی از معاونان رییس‌ دولت در صفحه فیس‌بوک خود تصاویری از حسن روحانی هنگام تماشای فوتبال قرار داده است.

برو ادامه مطلب جالب تر میشه ....ادامه مطلب...
ارسال توسط دلاور

یکی از تفاوت‌های اصلی و برجسته آیت‌الله خامنه‌ای با رهبران و مقام‌های ارشد دیگر کشورها، توجه خاص حضرت ایشان به مقوله فرهنگ و خاصه مبحث کتاب‌خوانی است، این ویژگی نمود اصلی خود را در تقریظ‌ هایی که بر کتاب‌ها نگاشته‌اند‌، نشان می‌دهد.

یکی از تفاوت‌های اصلی و برجسته رهبر انقلاب اسلامی ایران با رهبران و مقام‌های ارشد دیگر کشورها، توجه خاص حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به مقوله فرهنگ و خاصه مبحث کتاب و کتابخوانی است که این توجه ویژه نه تنها از جنس شعار نیست که به طور مستقیم به پیشینه زندگی ایشان و روح ادیب، پژوهشگر و محقق رهبری باز می‌گردد.ادامه مطلب...
تاریخ: پنج شنبه 29 خرداد 1393برچسب:,
ارسال توسط دلاور

گزارشی از وضعیت بحرانی شبکه نمایش خانگی در حوزه انیمیشن

انیمیشن‌های شیطانی آمریکا در کمین کودکان ایرانی

به نظر می‌رسد اگر به این فضای آشفته شبکه نمایش خانگی چه در ساحت توزیع‌کنندگان و چه در ساحت مجوز دهندگان توجهی نشود در آینده‌ای نه چندان دور همین ظرفیت، تبدیل بهتهدیدی بزرگ در مسیر تربیتِ کودکانِ آینده‌سازِ فرهنگ این کشور می‌شود.

 

وقتی سینما خلق شد، شاید کمتر کسی فکر می‌کرد که روزی این جادو در قالبی کاملا انتزاعی، روایتگر صد در صدیِ تخیلات خالقان خود باشد. قالبی که نام انیمیشن را بر خود نهاد و مخاطب اولیه خود را کودکان انتخاب کرد. کودکانی که برای نخستین بار با انیمیشن به دنیای مدرن پای می‌گذارند. ...ادامه مطلب...
ارسال توسط دلاور

معلوم نیست چرا درخواست ورود بانوان به ورزشگاه‌ها که مخالفت علما با آن پیشتر اعلام شده است، بار دیگر در یک برنامه تلویزیونی پربیننده مطرح می‌شود؟

عادل فردوسی پور شب گذشته در برنامه نود درخواستی را به حالت کنایه از محمد رویانیان مطرح کرد که پیش از آن، اکثر علما و مراجع تقلید با آن مخالفت کرده بودند.

به گزارش گروه ورزشی صراط، در تماس تلفنی شب گذشته برنامه نود با مدیرعامل پرسپولیس، فردوسی پور با توجه به در پیش بودن بازی دوستانه ستارگان میلان و پرسپولیس در ورزشگاه آزادی، با لحنی کنایه آمیز از رویانیان خواست تا با توجه به نفوذی که دارد شرایطی را به وجود آورد که بانوان بتوانند در ورزشگاه‌ها حاضر شوند!

اگرچه پاسخ رویانیان – مطابق پیش بینی – منفی بود و او مقدمات ورود بانوان به ورزشگاه ها را مهیا ندانست اما واقعیت این است که بعید بود مجری برنامه نود انتظار پاسخ دیگری از رویانیان داشته باشد.

با این وجود مطرح کردن موضوعی توسط مجری برنامه نود، که سال ها قبل توسط بالاترین مقام اجرایی وقت کشور مطرح شده و حتی کار به نامه نگاری نیز کشیده شده بود و در نهایت با مخالفت بسیاری از علما از انجام آن صرف نظر شده بود، چه معنایی می تواند داشته باشد؟

تنها نتیجه درخواست فردوسی پور در این شرایط احتمالا می توانست مطرح شدن دوباره این بحث غیرضروری باشد و معلوم نیست چرا چنین درخواستی که مخالفت علما با آن پیشتر اعلام شده است، در یک برنامه تلویزیونی پربیننده مطرح می شود؟ 
ارسال توسط دلاور

در جامعه دختر و پسری به هم می رسند...

* پسر: چرا خود را کامل نپوشانده ای؟

- دختر: من زیبا هستم و نمی خواهم آن را مخفی کنم....

* پسر: چرا فکر می کنی باید زیبایی ات را ارائه کنی؟

- چرا نباید ارائه کنم؟ چرا خود را نشان ندهم؟ من برای کسی این کار را نمی کنم، فقط دوست ندارم خودم را در حجاب مخفی کنم...

* حجاب که مخفی کردن خود نیست... حجاب مخفی کردن از ناخود است...

 

- من نمی خواهم کمالاتم را مخفی کنم، من یک زن زیبا هستم و با آنها که زشتند و خود را پوشانده ام فرق دارم، نمی خواهم اُمّل و عقب افتاده به نظر برسم...

* چه کسی گفته زیبایی جسم، تعیین کننده کمالات است؟ جمال با کمالات فرق دارد. آنها که در تاریخ به انسان های بزرگ و کامل شهرت داشته اند، آیا خود را به نمایش گذاشته اند؟ مثلاً حضرت زهرا(سلام الله علیها) برای نشان دادن کمالاتش باید خود را نشان می داد؟ می دانی که اینگونه نشده است...ادامه مطلب...
تاریخ: سه شنبه 9 مهر 1392برچسب:حجاب,دختر,پسر,زندگی,اسلام,غرب,
ارسال توسط دلاور

کودکی 5 ساله موفق شد به مدت 35 دقیقه یک هواپیما را در پکن هدایت کند.

خبرگزاری فارس: خلبان 5 ساله در پکن
 

 

 کودکی با نام مستعار «دودو» در 31 ماه اوت به مدت 35 دقیقه با یک فروند هواپیمای فوق سبک بر فراز پکن پرواز کرد.

این نخستین تجربه پرواز وی محسوب می‌شود که با موفقیت همراه بوده است.
تاریخ: یک شنبه 7 مهر 1392برچسب:خلبان,پکن,5ساله,
ارسال توسط دلاور

در نامه شهید کهتری به همکلاسی‌هایش آمده است: کسی که نسبت به جامعه خود تعهد ندارد، همیشه در فکر منافع خود است، ولو به قیمت پایمال‌شدن حقوق دیگران.

خبرگزاری فارس: نامه یک شهید به همکلاسی‌هایش
 

 

 «شهید حسین کهتری» رزمنده‌ دلاور کاشانی است که دیده‌بان بوده و خاطرات خود را از مناطق بانه، مریوان، پادگان سید صادق، اهواز، آبادان و خرمشهر و عملیات‌هاى والفجر 2، 3 و 8، بیت‏المقدس و کربلاى 5، و حتی لحظات حضورش در کنار فرمانده شهید «حاج حسین خرازى» و... را در دفتر کوچک همراهش به رشته تحریر درآورده است.

...ادامه مطلب...
تاریخ: شنبه 6 مهر 1392برچسب:,
ارسال توسط دلاور

 

در فیلم برف روی کاج‌ها سرسپردگی فیلمساز به تفکر فمینیسم باعث سقوط و تنزل فیلم شده و مقصود فیلمساز را برای مخاطب علن کرده است. این نقص در فیلمسازی تهمینه میلانی نیز در حد وافر دیده می‌شود و مخاطب از همان ابتدا می‌داند و می‌فهمد که نظر کارگردان با چه شخصیت است و با کدام شخصیت دیگر دشمنی می‌ورزد. در مثنوی مولوی در خصوص پیش‌داوری و غرضمندی اینچنین آمده است: چون غرض آمد هنر پوشیده شد/ صد حجاب از دل به سوی دیده شد
صراط: فیلم برف روی کاج‌ها نخستین ساخته پیمان معادی، یکی از نزاع‌انگیزترین فیلم‌های جشنوارۀ سی‌ام فجر بود که با یک سال تأخیر از چهارشنبه 4 اردیبهشت اکران شد. حوزه هنری طبق اعلان قبلی، این فیلم را در سینماهای خود اکران نکرده است. این فیلم پس از ژنجاه روز به فروش یک میلیارد تومانی در سینماهای کشور رسید. 
برف روی کاج‌ها نخستین فیلم سینمایی پیمان معادی در زمستان 1389 فیلمبرداری شد و در بهمن 1390 در سی‌امین جشنواره فیلم فجر نمایش یافت. این فیلم، موضوع خیانت در زندگی زناشویی را دستمایه خود قرار داده است. مهناز افشار در آن نقش اصلی را بر عهده دارد، یک معلم پیانو که به ناگاه متوجه می‌شود شوهرش با یکی از شاگردانش به خارجه رفته است. برف روی کاج‌ها یکی از شش فیلمی است که حوزه هنری در شهریور 1391 به دلیل موضوعات غیراخلاقی‌شان با اکران آنها در سینماهای زیرمجموعه خود مخالفت کرده بود. 
 
 
ادامه مطلب...


ادامه مطلب...
ارسال توسط دلاور

 در برخی فرهنگسراها ؛

کنسرت گروه های موسیقی بانوان

این روزها زنان خواننده به گروه های موسیقی و تک خوانی برخی کنسرت ها بدون ممانعت ارشاد و مسئولان فرهنگی پیوسته اند!
در سال های اخیر شنیدن اخبار حضور زنان در گروه های موسیقی و نوازندگی خیلی تعجب آور و دور از ذهن نبوده و نیست و امروزه کسی از شنیدن و دیدن تصاویر زنان نوازنده و همخوان تعجب نمیکند. خوانندگی زنان از منظر اسلام امری غیر شرعی است و شنیدن صدای زنان حرام عنوان شده است.
 اما این روزها زنان خواننده به گروه های موسیقی و تک خوانی برخی کنسرت ها بدون ممانعت ارشاد و مسئولان فرهنگی پیوسته اند! موسیقی هایی با صدای زنان به صورت زیر زمینی در سطح شهر به طور گسترده منتشر شده است که این گذر از قوانین شرعی کشور از دید سینه چاکان فرهنگ دور مانده است!
 امروز خبری در رسانه ها منتشر شده است که حکایت از کنسرت اختصاصی زنان برای بانوان دارد. کنسرتی که تمام برنامه ریزان و عوامل اجرای آن را زنان تشکیل میدهند و در سانسی اختصاصی برای بانوان هنرنمایی خواهند کرد.
 
حال باید اختصاص سانس برای اجرای بانوان در فرهنگسرایی در تهران را تخطی از قوانین دینی و فرهنگی و تغییرات جدید در سبک زندگی دانست؟ یا این امر هم از دایره دید مدیران فرهنگی خارج مانده است!!؟...
 


ادامه مطلب...
تاریخ: سه شنبه 11 تير 1392برچسب:زنان,سبک زندگی,موسیقی,
ارسال توسط دلاور
آخرین مطالب

صفحه قبل 1 2 صفحه بعد

آرشیو مطالب
پيوند هاي روزانه
امکانات جانبی

نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

خبرنامه وب سایت:

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 13
بازدید دیروز : 20
بازدید هفته : 33
بازدید ماه : 309
بازدید کل : 952463
تعداد مطالب : 120
تعداد نظرات : 1
تعداد آنلاین : 1